GIDAYA UYGUN KONVEYÖR BANTLAR

Monofilament veya multifilament ipliklerden dokunmuş tek ya da çok katlı polyester bez üzeri poliüretan veya silikon kaplanmıştır. Uygulamalardaki ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak kaplamalı ve kaplamasız birçok çeşidi mevcuttur. Pamuk dokuma kaplanmış poliüretan bantlar unlu mamuller imalatında kullanılmaktadır.

Rulo halinde, eklenmiş, ek yeri hazır ve mekanik ekli olarak temin edilmektedir. Çeşitli tipte palet, kılavuz profil, vakum ve filtre delikleri, özel kaplamalar uygulanabilmektedir.

OZELLIKLERI VE AVANTAJLARI- Düşük gergi ve daha az bakim gerektirirler. Sağlam ve esnek eki bant ömrünü uzatır. Sıcak vulkanize ek yeri kontaminasyon riskini ortadan kaldırır. Diğer kaplama malzemelerine göre çok daha yüksek aşınma mukavemeti. Pamuk yüzeyli poliüretan bantlar mükemmel eklenme kabiliyetine sahip olup dikiş veya örme eki elimine eder.
TIPIK UYGULAMALAR- Gıda isleme, metal dedektor, ekmek ve hamur hatları, ilaç, metal parça, baskı, çikolata, seker, soğutma tüneli, kağıt, mobilya, et, tavuk, paketleme, üretim hatları, genel taşıma, plastik tekstil…